Понеділок
23.04.2018
22:42
Пошук
Наше опитування
Що ви б хотіли тут побачити
Всього відповідей: 602
ЗНО 2010опитування
Який предмет на ЗНО 2010 ви здали найкраще
Всього відповідей: 758
Заробіток в неті
Цікавить реальний заробіток?
Тоді тобі саме сюди!!!!
Заходь по посиланню та отримуй
від 5 до 17$$$ за 1000 закачок.
Для цього переходь по посиланню

http://wm.letitbit.net/register.php?invite=
b88f69dd112fa020b05404868f41389b

Порада!!! Вибирай тариф TURBA!!!!!!!!
Якщо треба, то звертайся через ICQ.
Мій номер 626-218-652
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
ЗАПОВІТ ДЛЯ ЗНО
ЗАПОВІТ УЧАСНИКА ЗНО

Як умру я на тім тесті,
То ви поховайте
Отак зразу між книжками
Ще й гімн заспівайте.
Щоб всі бланки і штрих-коди,
Пакети з ручками
Було видно, було чути,
Як ревуть думками.
Як винесуть з того тесту
Ще когось живого
Дайте йому зразу випить
Багато й міцного.
Щоб тримало те міцнеє
До завтра до ранку
Головою об стіл б"єтья
Нехай на сніданку.
Поховайте та вставайте
Тести всі спаліте
І вражою горілкю
Волю окропіте.
І мене в гульні великій,
В гульні вольній новій
Не забутьте спом'янути
Чаркою при слові!
Халавні webmoney
Вы можете получить WMR-бонус в размере 0,01-0,10 WMR на свой кошелек 1 раз в сутки

Кошелек
Код Защитный код

Обмен Webmoney

Block title
Форма входу
Онлайн радіо
Календар
«  Червень 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Корисні програми
Архів записів
Друзі сайту
Online Radio/TV
Про сайт
На даному сайті ви зможете знайти інформацію про ЗНО та ДПА, а також ви зможете знайти безкоштовні шпори та матеріали для навчання (крилаті фрази, приклади з літератури, що необхідні для написання творів), а також зможете поспілкуватися із бувалими людьми, що вже здавали ЗНО та ДПА.
Розкрутка сайту

Белый каталог сайтов

Украина онлайн
Tags...
Правила дорожнього руху 2010(2009) Теми для сайту vkontakte.ru скачати Безкоштовний інтернет 2010 скачати $$$Заробіток в інтернеті на файлооб Skype 5.5.0.124 Final (Rus/Portable Cities Euroinfo.com.ua - All information a hotels in ukraine Results shops Teams tickets. Тут ви знайдете всю інформ яка тільк
Ми рекомендуємо
секреты женского шашлыка
Анонс новой биржи копирайтинга eTxt.ru
Юридическая защита бизнеса от Мега-Интел
Полуфинальное противостояние №1!
http://game-plays.ru/
Крошки-литопсы. Чудеса маскировки
http://kino-2010.ru/post/soviet-movies/samaya-dlinnaya-solominka
Вторые блюда
как подобрать зимнюю резину для авто

Вітаю

Головна » 2010 » Червень » 1 » ЗНО 2010: Як написати власне висловлювання (твір роздум)
01:15
ЗНО 2010: Як написати власне висловлювання (твір роздум)

Якщо ви хочете отримати більше крилатих вмсловів та фраз - заходьте по посиланню: КРИЛАТІ ВИСЛОВИ ТА ЦИТАТИ

Тести зовнішнього незалежного оцінювання передбачають створення власного висловлення на запропоновану тему. Випускник має показати уміння аналізувати поставлену в темі проблему, подати власне бачення і розуміння її, аргументуючи висловлені думки; виявити знання з української літератури, історії, мистецтва, суспільного життя; грамотно сформулювати і написати твір певного обсягу, дотримуючись логіки і правил побудови тексту.

Що треба знати і вміти, щоб написати власне висловлення логічно, аргументовано, грамотно, оригінально?

Почнемо з відповідей на питання: Що таке текст? Яка його структура? За якими принципами твориться текст?

У книзі «Українська мова. Короткий тлумачний словник лінгвістичних термінів/Заред. С. Я. Єрмоленко. —К., 2001» подано таке тлумачення: 4сТекст — (лат. іехіит — зв’язок^ побудова, тканина) — зв’язне письмове чи усне повідомлення, що характеризується змістовою і структурною цілісністю й завершеністю, орієнтацією автора на певного адресата. Складниками тексту виступають речення, а також лексично-граматичні засоби зв’язку речень у цілісну комунікативну одиницю

Тобто текст це сукупність речень, які зв’язані за змістом і розташовані в певній послідовності.

У тексті наявне розгортання думок, подання більшого обсягу інформації, ніж у реченні. Усі ці думки пов’язує одна тема, і це визначає структуру тексту (композицію).

Композиція тексту має такі складники: вступ (теза, антитеза), основна частина (розгортання думки), висновок (кінцівка, підсумок теми).

Кожен із цих складників може бути розгорнутим (коли текст великий) і мати, у свою чергу, таку саму структуру.

Текст поділяється на абзаци — відносно закінчені і пов’язані змістом частини тексту, що складаються з кількох речень. Перше речення абзацу, як правило формулює думку, яка розгортається, аргументується в наступних

реченнях абзацу. Тобто абзац, — це чистина тексту, об’єднана мікротемою — окремим питанням, яке розглядається серед інших в темі.

Речення у зв’язному тексті пов’язані між собою логікою викладення думок. Граматично це втілюється в граматичному зв’язку між реченнями. Такий зв’язок буває послідове і паралельним.

Послідовний (ланцюговий) спосіб з’єднання речень у тексті: кожне наступне речення замислом і будовою пов’язане з попереднім, доповнює його зміст, Поступово розвиваючи тему. Наведемо приклад: За зовнішнім виглядом піхта на­гадує ялину. Як і в ялинці в неї густа крона. Обриси крони нагадують конус. Через конусоподібну форму крони піхту легко сплутати з ялиною. (В. Петров)

Паралельний спосіб з’єднання речень у тексті: речення передають події, що одночасно або чергуються одна за одною. Приклад такого способу з’єднання речень: Лаврін провесно совав заступом по землі. Карпо ледве володів руками, неначе сердився на свого важкого й тупого заступа. Веселому, жартівливому меншому братові хотілося говорити; старший знехотя кидав йому по кілька слів. (І. Нечуй-Левицький)

Поєднання послідовного та паралельного утворює змішаний спосіб з’єднання речень у тексті: Настала осінь. Вона хазяйнує скрізь. Убрала золотом сади, ліси, парки, а дахи будинків припорошила сріблястим інеєм. Та іноді пригріє сонечко, й сліду від паморозі не лишиться. Тоді прижене осінь звідкілясь хмари. Вони затулять сонечко і бризнуть на землю холодним дощем.

Залежно від характеру мовлення текст має такі різновиди: опис (словесне зображення зовнішнього вигляду когось чц чогось), розповідь (подання інформації про те, що, де, коли і з ким відбулося) і роздум (виклад міркувань, суджень, оцінок певних явищ, предметів, подій).

Саме твір-роздум і доведеться написати випускникам на зовнішньому незалежному оцінюванні.

Як створити такий текст — власне висловлення на запропоновану тему? За якими принципами воно будується?

По-перше, уважно прочитайте тему майбутнього твору і визначте в ній ключове слово (те, що формує головну думку теми). Ви можете погодитися або не погодитися з висловленням, мати свою думку щодо зазначеної проблеми — це і, буде відправним моментом для формулювання власних міркувань за поданою темою.

По-друге, чітко сформулюйте основну думку вашого висловлення, яку точку 0ору на поставлену проблему ви будете аргументувати: це буде теза вашого твору. Теза може бути сформульована на самому початку твору або після короткого прологу — цей композиційний рівень стане вступною частиною вашого твору. Теза складається найчастіше з одного речення. Актуалізовану в ній проблему треба прокоментувати, власну позицію вдало аргументувати

По-третє, як випливає з попереднього пояснення, для доведення думки треба дібрати вдалі аргументи: історичні факти, приклади з літературних творів, власний досвід тощо.

Наведення доречних історичних прикладів робить ваші міркування переконливими і свідчить про поінформованість автора роздуму, різнобічність його знань. Приклади з творів художньої літератури, виявляють обізнаність зі світовою лі­тературою, мистецтвом слова, збагачують міркування і підсилюють авторську позицію. Якщо поставлена в темі твору проблема дозволяє навести приклади із власного життєвого досвіду, робіть це обмірковано, але тільки після того, як про­звучали аргументи з історії та літератури.

Аргументи з будь-якого джерела мають бути вдалими, доцільними, вагомими, тобто такими, щоб вони сприяли доказові зазначеної в тезі проблеми і демонстрували вашу вікову і громадянську компетентність і рівень освіченості. Крім того, аргументи мають логічно вписатися у текст вашого твору, тоді вони будуть переконливими.

По-четверте, щоб викладення ваших думок було логічним, слідкуйте за послідовністю аргументів, пов’язуйте наступну думку з попередньою^ використовуйте доречні факти. Логічно побудований текст буде сприйнятий читачем саме так, як того хотів автор: його позиція буде зрозуміла і переконлива.

Іще один критерій правильної організації тексту — послідовність викладу думок. Щоб цього досягти, наступне

речення має розгортати думку, оголошену в наступному. Цьому сприяють вставні слова і словосполучення, які виявляють змістову і емоційну позицію автора (на мою думку, мені здається, на жаль, на щастя тощо), визначають послідовність застосованих аргументів {по-перше, по-друге тощо).

По-п’яте, закінчивши аргументувати зазначену на початку твору тезу, напишіть висновок. Він має бути більш конкретним: ваша позиція тепер чітко визначена, поставлена проблема розв’язана. Вимоги до висновку такі: 1) конкретність, 2) послідовність щодо попередніх міркувань, 3) логічний зв’язок із тезою.

Підсумовуючи сказане, складемо план роботи над створенням власного висловлення (твору-роздуму):

1. Уважно читаємо тему і виділяємо в ній ключове слово.

2. Формулюємо основну думку майбутнього твору.

3. Добираємо аргументи.

4. Логічно і послідовно будуємо текст.

5. Робимо логічний висновок.

Працюйте спершу в чернетці: складіть план майбутнього твору-роздуму; сформулюйте аргументи у вигляді коротких тез; напишіть текст, дотримуючись усіх зазначених вище вимог, не забуваючи, що обсяг вашого твору також обмежений 200-250 словами. Закінчивши роботу, перевірте написане щ6 раз і тільки тоді переписуйте у бланк Б.

Якщо всі зазначені умови виконані, а створене вами власне висловлення, крім того, грамотне орфографічно і пунктуаційно, успіх вам гарантований.

Конструюючи речення, необхідно зважати на. розділові знаки. Краще складати речення такі, у правильності якля ви впевнені. Обсяг тексту має не перевищувати


250 слів, але текст обсягом менше 100 слів не буде оцінено екзаменаторами. За типом текст має бути переважно текстом-роздумом (у порівнянні з описом та розповіддю], оскільки мета висловлювання -довесги свою думку, спираючись на низку аргументів, які учень наводить на доказ того чи іншого твердження. Але роздум буває не тільки на доказ, але й ка спростування твердження, текст-роз-дум з прямими доказами й висновками, з доказами від протилежного. Головне, щоб не було порожніх фраз без доказів, бататослів’я, відходу від теми, Міркуючи про причини та наслідки подій, фактів, спостережень, можна побудувати висловлювання логічно, послідовно, переконливо і зробити доречні висновки, елементи ж опису та розповіді слід підпоряпкупати роздуму і темі висловлювання. Пропонуємо перелік можливих тем морально-етичного та громадського змісту, а також зразки зв’язних висловлювань. Бажаємо успіху!

ЗРАЗКИ МОЖЛИВИХ СМИСЛОВИХ БЛОКІВ ТЕМ
Праця
Кожну справу слід довіряти фахівцеві
Майстра видно по роботі
Кінець вінчає справу
Праця і терпіння все перемагають
Праця живить розум
Лінивий сам собі шкодить
Добра справа перемагає
Досвід - найкращий учитель
Ніщо не дається без наполегливої праці
Цінуй ту працю, яка приносить тобі хвалу, а іншим користь
Навчання, наука
На помилках учаться
Вчитися в будь-якому віці не пізно
Краще тричі запитати, ніж раз помилитися
Навіть найрозумніший помиляється
Знання - це найкращий скарб
Знання - це сила
Пишучи, ти вчишся писати, а говорячи - говорити
Слід знати про все потроху, але все про небагато
Хто пише, той двічі читає
Розум живиться читанням
11)1 чужому научайтесь, й свого не цурайтесь
Ми знаємо стільки, скільки пам’ятаємо
Корені науки гіркі, а плоди - солодкі
Людські стосунки ,
1)3 людьми живи в мирі, а з вадами воюй
Чесність не вимагає нагороди
Хто не вміє підкорятися, той не вміє керувати
Подарунки ворогів - не подарунки
Наказувати собі - найвища влада
Людина - суспільна істота
Легко вибачає іншим той, хто знає свої вади
Вдячність є стимулом до благочинства
Дружба має бути безсмертна, ворожнеча скороминуща
Перемога там, де панує згода
Вірність - це уміння дотримуватися своїх обіцянок
Пам’ятай, що ти людина
Погана трава швидко росте
Хай живе мир між народами
Виховання
Наказувати собі - найбільша влада
Погане товариство псує добрі звичаї
Найкращий з дарунків - доброта
Не одяг прикрашає людину, а людина одяг
Хто щиро любить, той суворо карає
Одяг видає людину
Добра слава - найкраще багатство
Найважливіша професія - бути людиною
Щастя
Людина - коваль свого щастя
Людське щастя ніколи не буває постійним
Щасливі ті, шо встановлюють мир
Щасливо жиги - означає чесно жити
Нечесна людина не буває щасливою
Неволя - найбільше з усіх нещасть
Гроші нікому не дають щастя
Щастя можна швидше знайти, ніж утримати
Здоров’я
Здоровий дух у здоровому тілі
Той невільник, хто стає рабом свого тіла
Немає нічото ціннішого за здоров’я
Не ганебний тоіі рубець, який с наслідком мужності
Поміркованість - охоронець життя
Лікар лікує - природа зцілює
Гігієна - подруга здоров’я
Сім’я
Домашнє вогнище пінніше від золота
Дружна родина - міцна країна
«Рідна мати моя…»
Погане дерево - потані плоди
Подружжя без дітей, як день без соння
Яке коріння, таке й насіння
Не посаг робить шлюб жасливим, а доброзичливість
Повага до батьків - перший закон природи
Нема гіршої кари від поганої жінки
Нема нічого сильнішого за материнську любов
Кохання
Любов усе перемагає
Немає ліків від кохання
Кохання сліпе
Любов - найкращий учитель
Любов схильна довіряти
У коханні завжди чергуються біль і радість
В усік справах - любов
Кривда руйнує кохання
Гнів породжує ненависть, зтода годує любов
Для закоханого будь-які труднощі легкі
Свобода, життя і смерть
Справедливий закон - опора свободи, рівності і братерства
Життя людини - це боротьба
Ганебно продавати свободу за золото
Смерть не може зашкодити великим людям
Життя без свободи - ніщо
Життя коротке, але слава вічна
Батьківщина
Де батьківщина, там добре
Батьківщина - спільна мати всіх громадян
Дим батьківщини яскравіший від вогню чужини
Батьківщину ми любимо пе тому, що велика, а тому, що наша.
Рідна земля усім дорога
Згода громадян - надійний захист країни
«Любов к отчизні де героіть, там вража сила не устоїть» (І. Котляревський)
Загинути за батьківщину - це безсмертя
Мораль
Мораль - це розум серця
Стався до інших так, як хочеш, аби ставилися до тебе
Треба щодня робити добрі справи
Совість - це наш внутрішній суддя
Відданість - це добровільна прихильність до того, хто викликає довіру
Людяність - це здатність брати участь у долі інших людей
Повага - це щире визнання чиїхось чеснот
Мистецтво покращує звичай
Бережи честь замолоду
Найважча професія - бути людиною
Треба жити для інших, якщо хочеш жити для себе

ЗРАЗКИ ЗВ’ЯЗНИХ ВИСЛОВЛЮВАНЬ ДО СМИСЛОВИХ БЛОКІВ


Г. Сковорода. Йому належить ідея «сродної праці» - такої праці, до якої людина має природний нахил, хист, певні здібності. «Сродна праця» робить людину щасливою, тільки така праця є продуктивною, «потрібне робить неважким, а важке — непотрібним». Про це писав Сховорода у філософських трактатах «Розмова, звана алфавіт, чи буквар світу» («Разговор, назьіваемьій алфавит, или букварь мира») та «Вдячний Еродій», а також у численних віршах та байках.


Даний посібник допоможе вам не лише теоретично, а й практично. Оберіть той чи інший текст, уважно прочитайте його і спробуйте оцінити за відомими вам критеріями. Якщо ваша точку зору на зазначену в темі проблему відрізняється, спробуйте сформулювати її і аргументувати. Ще один вид роботи, не менш корисний: скоротіть занадто великі тексти, викресливши те, що, на вашу думку, їх перевантажує.

Бажаємо вам, шановні випускники й абітурієнти, вдалого складання іспитів для вступу в обраний вищий навчальний заклад!

Переглядів: 33046 | Додав: Preterian | Рейтинг: 4.7/12
Всього коментарів: 2
2  
http://mers635.narod2.ru ePochta Tracker мощный инструмент ради анализа эффективности e-mail рассылки.

1  
унылая копиаста

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]